Zaplanowany na 9 stycznia program Jana Pospieszalskiego „Bliżej” miał być poświęcony zmianie ustawy o Lasach Państwowych. Do emisji nie doszło ponieważ odcinek został zdjęty z anteny przez kierownictwo TVP S.A.


images 3 66cb4

Kierownictwo TVP S.A. miało zastrzeżenia do udziału w programie Jacka Karnowskiego.  TVP tłumaczy, że widzowie nie obejrzą programu „w wyniku decyzji jego autora, który odrzucił warunek kierownictwa stacji”. Warunkiem kierownictwa było anulowanie zaproszenia dla „człowieka, którego portal dopuścił się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego”.

Producent i wydawca programu „Bliżej” skomentował sprawę w oświadczeniu przesłanym portalowi niezależna.pl

Z przykrością informujemy widzów, że dzisiejszy program „Jan Pospieszalski: BLIŻEJ“ został zdjęty przez TVP SA. Powodem było zaproszenie do debaty redaktora Jacka Karnowskiego. TVP nie zgodziła się na jego obecność w programie, ale nie przedstawiła merytorycznych powodów uzasadniających tę decyzję. Zakaz zaproszenia do TVP redaktora Jacka Karnowskiego ma charakter przypominający cenzuralny „zapis na nazwisko” stosowany w PRL-u. Jako człowiek, który współtworzył niezależny obieg prasowy za czasów komunistycznych, nie mogę się na to zgodzić. Do programu zapraszaliśmy też wicepremiera Janusza Piechocińskiego, posła Jana Szyszkę oraz ekologa prof. Andrzeja Bobca z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich obecność nie budziła protestu TVP. Debata miała dotyczyć rządowego projektu nowelizacji ustawy o Lasach Państwowych.

– napisał Paweł Nowacki.

Program Jana Pospieszalskiego „Bliżej”, który nie został wyemitowany w TVP miał być w całości poświęcony zmianom ustawy o Lasach Państwowych. Według założeń nowelizacji, zobowiązuje się Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe do 800 mln obowiązkowych wpłat do budżetu państwa w latach 2014 i 2015 z kapitału własnego przedsiębiorstwa.
 
Źródło: niezalezna.pl/wmeitum.pl