18eru29gqcjkrjpg 33620

Do szokującego orzeczenia sądu doszło w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości oświadczył, że gwałt na kobietach pochodzenia azjatyckiego jest gorszym przestępstwem niż gwałt na białych kobietach. Utworzony został więc precedens, który może zostać powielony podczas innych podobnych spraw zgwałconych kobiet z azjatyckiego kręgu kulturowego. I oczywiście nie chodzi tu o Chiny czy Japonię. 


Sędzia sądu odwoławczego stwierdził, że gwałcicielowi, który dopuścił się przestępstwa na kobiecie pochodzenia azjatyckiego należy się wyższa kara. Swe tłumaczenie opierał na kulturze w jakiej ofiara żyje, a która pozwala na to, by to rodzice wybierali partnerów swym dzieciom. Gwałt taką aranżację jednak wyklucza.


Gwałt na ofiarach o pochodzeniu azjatyckim jest gorszy, ponieważ rujnuje perspektywę małżeństw aranżowanych – oświadczył.

Podobne zdanie wyraziła sędzina Sally Cahill skazująca gwałciciela dwóch młodych Azjatek. Kobieta w uzasadnieniu kary powiedziała: „fakt, iż ofiary były pochodzenia azjatyckiego było czynnikiem obciążającym, ponieważ w przyniosło im to wstyd w ich społecznościach i zrujnowało ich możliwość do zawarcia małżeństwa”.

Sędzina uznała także, że pochodzenie ofiar jest podstawą do skazania na wyższą karę. Spotkała się jednak z falą krytyki ze strony Azjatów. Zaś przewodniczący Pakistani Anti-Grooming and Abuse League, Tanweer Khan, uznał słowa Cahill za jawną dyskryminację.

Brytyjskie prawo jest prawem precedensowym, a nie jak polskie – stanowionym. Oznacza to, że orzeczenia sądów są tam podawane w oparciu nie tylko o zapisy prawa, ale także o wyroki innych wymiarów sprawiedliwości (tzw. precedensy) w podobnych sprawach. Stąd też obawa i zszokowanie Brytyjczyków, którzy mogą spodziewać się teraz podobnych postaw sędziów w tożsamych sprawach. 
 
Źródło: pikio.pl
Foto: cdn.images.express.co.uk / i.kinja-img.comKontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL