polish-1 6f2d1

Dane genetyczne i osobowe polskich policjantów, celników, pograniczników, BOR-owców i żołnierzy trafiły do baz niemieckiej firmy z Ulm. Sprawę opisuje Magdalena Rigamonti w „Dzienniku Gazecie Prawnej". Autorka podkreśla, że odbyło się to za zgodą, a nawet namowami polskich przełożonych.

Autorka, opublikowanego w „Dzienniku Gazecie Prawnej” artykułu, podkreśla we wstępnie, że nie jest to tekst przeciwko transplantacji, ale o braku odpowiedzialności wysokich rangą urzędników państwowych i polityków.
W maja 2015 roku u polskiego żołnierza, uczestnika kilku misji w Iraku i w Afganistanie, zdiagnozowano białaczkę. 29 maja jego żona zamieszcza na Facebooku wpis: „Kochani, z uwagi na chorobę mojego męża – ostrą białaczkę – która spadła na nas niespodziewanie, wywracając nasze życie do góry nogami, zwracam się do Was z prośbą o zarejestrowanie się w ośrodku dawców, w miejscu swojego zamieszkania lub jego okolicach. Obecnie jest rozpoczęta procedura poszukiwania dawcy dla męża, im więcej osób w bazie, tym szanse dla niego i innych oczekujących są większe. Bardzo liczymy na Waszą pomoc!”. Podaje również link do Poltransplantu, instytucji podległej Ministerstwu Zdrowia RP.

Poszukiwania dawcy rozpoczęło Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych (CPdMZ) we współpracy z fundacją DKMS. DKMS Polska – jak pisze autorka artykułu — to Deutsche Knochenmarkspenderdatei, niemiecka firma zarejestrowana w Polsce jako fundacja rekrutująca dawców szpiku w tym kraju.


W ramach akcji pobierano wymaz z jamy ustnej, z którego otrzymuje się materiał genetyczny. W kwestionariuszu należało podać: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu i e-mail.
W przedsięwzięcie zaangażowała się również ówczesna wiceminister obrony narodowej z PSL Beata Oczkowicz. Po jej apelu odbyły się jeszcze 23 akcje w różnych polskich jednostkach wojskowych, a także w policji, straży pożarnej, służbie celnej, służbie więziennej. W taki sposób dane genetyczne i osobowe polskich policjantów, celników, pograniczników, BOR-owców i żołnierzy trafiły do Niemiec. Akcję zorganizowano również wśród polskich żołnierzy przebywających na misjach zagranicznych, m.in. w Kosowie.

Na pytanie dlaczego tego typu przedsięwzięciem nie zajęło się Ministerstwo Zdrowia i podległy mu Poltransplant, Beata Oczkowicz odpowiedziała: „Nawet nie wiem, że istnieje taka instytucja".

Źródło: pl.sputniknews.com
Foto: rt.com

Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL