Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość

Głównym celem przyświecającym powstaniu portalu OMON.PL była i jest chęć stworzenia „dziury" w systemie medialnym i przekazie dezinformowania Polek i Polaków. Zamiast tego chcemy wlać w serca, ciała i umysły naszych rodaków wyłącznie ich własny sposób postrzegania rzeczywistości i jej samodzielnej oceny. Zaczynając z poziomu przestrzeni wirtualnej mamy nadzieje, że z waszą pomocą uda się nam wspólnie dostarczyć nie przefiltrowane informację i wpłynąć na świadomość obywateli naszego kraju na płaszczyźnie świata realnego. Każdy z użytkowników naszego portalu jest równocześnie biorcą i dawcą, każdy może stać się dziennikarzem relacjonującym wydarzenia z jego własnego podwórka, jak i czytelnikiem tychże wydarzeń. Pierwszym krokiem, aby dołączyć do żołnierzy wolności niezbędna jest rejestracja na naszym portalu.

Więcej w dziale:  Rejestracja

Informacje i wiadomości od ludzi, dla ludzi

Jeżeli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem, możesz korzystać w pełni z dobrodziejstw naszego serwisu i być na co dzień dobrze poinformowanym Polakiem. Podziel się z nami informacjami i wiadomościami, które uważasz za istotne i niezbędne, a które każdy odwiedzający nasz portal powinien zobaczyć. „DODAJ OMON NEWS", który trafi do „WYLĘGARNI" i jeżeli zostanie pozytywnie oceniony przez resztę użytkowników, wtedy twój materiał trafi na stronę główną i zostanie przyporządkowany wcześniej wybranemu działowi tematycznemu.

Więcej w dziale:  DODAJ OMON NEWS WYLĘGARNIA

Dostęp do informacji za darmo

Ideą portalu jest bezpłatny dostęp do wszystkich zamieszczanych tu materiałów, które są dodawane przez zarejestrowanych użytkowników serwisu. Dlatego liczymy na darowizny od naszych darczyńców, wspierających idee portalu, których odpowiednio wynagrodzimy większymi przywilejami mającymi wpływ na dalszy rozwój i użytkowanie portalu OMON.PL

Więcej w dziale:  WESPRZYJ NAS

Podział zysków

Jako jedyny i pierwszy portal w Polsce dzielimy się połową zysków jakie będzie ewentualnie uzyskiwał nasz serwis informacyjny. Najaktywniejsi użytkownicy z największą liczbą zgromadzonych medali w danym roku kalendarzowym, otrzymają przyporządkowany procent z połowy zysków jakie uzyskuje portal OMON.PL

Więcej w dziale:  RANKING UŻYTKOWNIKÓW

Brak cenzury i propagandy

Z łaciny „censere" znaczy osądzać świadomie, nasz portal nie będzie oceniał treści materiałów naszych użytkowników, kontrolował czy są mniej lub bardziej słuszne, oceną pozostawiamy wam samym. W opozycji do mediów głównego nurtu nie stosujemy usuwania i cenzurowanie nie przychylnych treści i komentarzy. Nie publikujemy „artykułów na zmówienie" i treści lobbowanych, przez jakiekolwiek kręgi i grupy nacisku politycznego, farmaceutycznego, bankowego itp. Naszym zamiarem nie jest również celowe działanie, które zmierzałoby do kształtowania określonych poglądów i zachowań w stosunku do jednostki bądź zbiorowości, opierającej się na manipulacji intelektualnej i emocjonalnej. Wszelkie obserwacje naruszeń w tym względzie prosimy kierować bezpośrednio do nas lub na forum.

Więcej w dziale:  KONTAKT FORUM

Otwarte dziennikarstwo (open journalism)

Stwarzamy przestrzeń i miejsce do prowadzenia niezależnego, oddolnego i obywatelskiego śledztwa dziennikarskiego. Każdy z użytkowników na łamach naszego portalu będzie miał możliwość udostępniania „otwartych informacji" w czasie rzeczywistym, które będzie można poddać analizie i łączyć z informacjami zebranymi przez innych. Wszyscy użytkownicy będą mieli podobny dostęp do danych, które będą mogli wspólnie ocenić, skrytykować i wskazać dalszą drogę śledztwa. Wszystkie pozytywne wyniki takich niezależnych i wspólnych śledztw prowadzonych przez naszych użytkowników będziemy publikować w jednym z naszych działów.

Więcej w dziale:  NASZE SUKCESY.