11196283 446995988807189 870381855325438686 n 5383a

Relacja i wyjaśnienie przyczyn zamieszek w mieście Baltimore z perspektywy Artura Stanisława Kalbarczyka - byłego mistrza Kanady w piłce ręcznej.

Policja zabiła czarnego chłopaka, tym razem w Baltimore … 
miasto płonie już 3 dni, władze wzywają do spokoju, każdy polityk ma swoją receptę na rozwiązanie problemu. Tak długo jak tu mieszkam, zamieszki były tu zawsze … tylko miasta się zmieniały, muszę jednak przyznać że jest ich coraz więcej i częściej się zdarzają. Przyczyn jest kilka, i nie mam czasu żeby opisywać to wszystko… książkę by trzeba napisać. 
Najważniejsze przyczyny; związki zawodowe i militaryzacja służb policyjnych… , Policjant to tutaj, jeden z najlepiej opłacanych zawodów, maja swoje związki i są bardzo dobrzy jeśli chodzi o negocjacje, często w kontraktach maja, paragrafy i klauzule chroniące ich przed odpowiedzialnością karną. Doprowadza to do sytuacji że policjant często kłamie i zmyśla, bo chroniony jest przez związki zawodowe, kupa adwokatów stoi za jego plecami i praktycznie nikt mu nic nie może zrobić. Często maja limity na doprowadzenie tylu i tylu do odpowiedzialności karnej czy wystawienie mandatów (miasto potrzebuje kasy), także często jadą do czarnych dzielnic “szukać” kryminalistów, Do tego goście są uzbrojeni jeżdżą hamerami, jakby szukali Bin Ladena… to wszystko prowadzi do powolnego braku zaufania do policji, nie tylko wśród czarnych. Naprawdę można to porównać do państwa policyjnego. 
Inna przyczyna to kompletny upadek społeczny i moralny rodzin w czarnych dzielnicach, rodzina, mama tata i dzieci raczej nie istnieje, jeśli rodzina już jest to przeprowadza się do białych dzielnic. To doprowadza do powstania getta, byłem w kilku takich Miami chyba było najgorsze… brak słów. W Chicago jest najwięcej morderstw w USA prawie wszystko na South side … byłem kiedyś w Missisipi na farmie dla niewolników, dziś muzeum, właścicielka oprowadziła mnie, powiedziała mi że jeszcze w latach 70-tych było wszystko OK, bardzo mało incydentów na tle rasowym, wszyscy pracowali, potem nastąpił wzrost socjalnych spraw, zaczęli dawać zasiłki, mieszkania, zapomogi dla wielodzietnych, teraz nawet ci dadzą telefon komórkowy za darmo… , jeśli kobieta ma 4-ro dzieci i jest sama, praktycznie nie musi pracować, Obama płaci, prawie 50 milinów amerykanów jest na welfare, czyli na socjalu i oni wszyscy głosują, bo do pracy naprawdę nie musisz chodzić … szkoła za darmo, kupony żywnościowe, teraz nawet Obama dał im lekarza … 
 
Źródło: facebook.com/KalbarczykArtur 
 


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL