0002KDLMW1BIPXMC-C116-F4 ae903

Dziennikarz TVN Filip Chajzer przyznał się do tego, że manipuluje w swoich materiałach i nie uważa tego za coś negatywnego. Wyjaśnił jak to robi.


"Każdy materiał telewizyjny, obojętne gdzie go wyemitują, jest manipulacją. Ponieważ mając około dwóch godzin surówki, musisz zrobić trzy minuty materiału. Ty wybierasz, co pokażesz, a to manipulacja" - opowiada reporter.

"Możliwości są nieograniczone. Robiąc sondę, mam zawsze jakąś tezę. Z 60 wypowiedzi wybierasz pięć, bo więcej się nie zmieści. Ale wybierasz tylko te, które ci najbardziej pasują do tezy. Dalej montaż. Bynajmniej nie jest to coś nagannego" - tłumaczy Chajzer. Przygotowuje sondy dla Dzień Dobry TVN - flagowego programu tej stacji telewizyjnej. Ostatnio pytał młodych ludzi czy wiedzą co oznaczają różne historyczne symbole - sierp i młot czy runy SS. Ukazany obraz wyraźnie pokazywał ogłupiałe społeczeństwo. Niektóre z odpowiedzi porażały. Jedna z młodych kobiet zapytana o runy SS mówi: "To coś z Powstaniem Warszawskim?(...) Tak, to symbol Powstania". 
 
Źródło: prostozmostu.net  
 
Powiązane:


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL