Na znak solidarności z redakcją zaatakowanego przez terrorystów francuskiego tygodnika Charlie Hebdo szereg niemieckich gazet zamieściło w dzisiejszych wydaniach karykatury proroka Mahometa i inne rysunki krytyczne wobec islamu.Wydawany w Berlinie tabloid B.Z.opublikował na całej pierwszej stronie zatytułowanej Vive la liberte karykatury autorstwa współpracowników satyrycznej francuskiej gazety. Podobnie postąpiły redakcje innych gazet.


Berliner Zeitung tłumaczy, że decyzja zapadła nie dlatego, że karykatury podobają się dziennikarzom.Publikujemy rysunki satyryczne Charlie Hebdo z szacunku do zamordowanych, którzy bronili wolności słowa - napisali dziennikarze w liście otwartym do czytelników.

W ataku na redakcję pisma satyrycznego Charlie Hebdo w Paryżu zginęło w środę 12 osób. Trzej zamaskowani napastnicy wdarli się do redakcji i zastrzelili uczestników kolegium redakcyjnego, po czym zbiegli.

Po ataku rozpoczęto poszukiwania sprawców, zidentyfikowanych przez policję jako 18-letni Hamyd Mourad oraz bracia Kouachi - 34-letni Said i 32-letni Cherif. Mourad w nocy oddał się w ręce policji; twierdzi, że jest niewinny. 
 
Źródło: money.pl 
 
Między innymi za poniższe karykaturalne rysunki na okładkach lewicowego magazynu "Charlie Hebdo" zamordowano 12 osób, a wielu zostało rannych: 
 
#1     1 7b8ff                   
   
 #2      2 df09c                         
         
  #3     3 fcd87

  #4   4 f438d                       

#5      5 88361