Bez tytuu add24

W ostatnich dniach pojawił się w sieci anonimowy list w którym się twierdzi, iż został on stworzony przez grupę zaniepokojonych żołnierzy. Apel miał zostać wysłany do posłów i mediów. Na przykładzie tego szokującego listu dowiadujemy się o zgoła odmiennym stanie polskiej armii,  niż ten z którym mamy do czynienia na co dzień w lukrowanej prezentacji medialnej. Spróbujmy ustalić jakie portale, media społecznościowe, telewizję, a może którzy politycy podjęli się zmierzenia z tym istotnym tematem?


   Jest bardzo ciężko zweryfikować autentyczność tego listu i czy w rzeczywistości został stworzony przez żołnierzy? Weryfikując oczywistość poruszanych w nim problemów jak też bolączek opisywanych przez żołnierzy nie sposób nie zgodzić się z wyszczególnionymi tam problemami. Porównując kwestię w nim zawarte z różnego rodzaju forami militarnymi, komentarzami pod publikacjami o armii, jak i samych rozmów z szeregowymi żołnierzami o realnych nastrojach panujących w Wojsku Polskim istnieje realna podstawa, aby uznać zasadność tego odzewu.
Ten temat jak żaden inny wymaga ogólnonarodowej debaty publicznej, przyjrzenie się problemowi i podjęcie radykalnych zmian. Jeżeli ten temat zostanie pominięty i zignorowany, (pozwolę tu sobie użyć kolokwializmu) to na koniec możemy się obudzić ,,z ręką w nocniku" jak to już bywało nie raz w naszej krwawej i niepowtarzalnej historii.
Ten rozpaczliwy apel jest świetną okazją do sprawdzenia i zweryfikowania czarno na białym, kto jest kim w polskiej przestrzeni medialnej.
LIST został opublikowany na jednej z facebook-owych stron dnia 23 stycznia 2015r. i zyskuję rosnącą popularność wśród użytkowników tego portalu. Niestety na chwilę obecną żaden z polityków nie zwołał konferencji w tej sprawie, ani nie odniósł się w jakiejkolwiek formie do treści apelu, który oddaje zbliżony i realny kształt stanu naszego wojska. Czy nie nadszedł czas na wyłożenie kawy na ławę i poświęcenia chwili na samooczyszczenie, zanim na jakąkolwiek reakcję będzie już za późno?

Sporządzamy listę portali medialnych i społecznościowych które podjęły ten faktyczny problem, zmierzyły się z tematem bądź przedrukowały treść listu na swoich witrynach:
 
#1 omon.pl

#2 niewygodne.info.pl

#3 niezalezna.pl

#4 telewizjarepublika.pl

#5 radiokrakow.pl

#6 wykop.pl

#7 wykop.plwykop.pl

#8 towarzystwostrzeleckie.org  


Zapraszamy do pomocy w aktualizowaniu powyższej listy i zamieszczania w komentarzu odnośników z witryn, które podjęły wyzwanie i odnoszą się do rozpaczliwego listu naszych żołnierzy. Być może taka forma punktowania i ujawniania na światło dzienne portali, telewizji i gazet w odniesieniu do powyższego tematu przyniesie jakiś rezultat? Tematu który stać powinien ponad podziałami i w najwyższym interesie dobra wszystkich Polaków, pozwoli w mniej lub bardziej wyraźnym rozrachunku unaocznić, gdzie istnieje nieformalna granica między propagandowymi i sterowanymi odgórnie mediami, a tymi wolnymi i niezależnymi od wpływów zewnętrznych?

 
Na koniec przypomnijmy człowieka, który miał na sercu dobro Polskiej armii i nie bał się o tym mówić głośno...

Komentarz Śp. gen. Sławomir Petelicki: