obama-poro a8707

"Było by miło, gdyby młode ofiary wojen - rozpoczętych przez ludzi starych i obcokrajowców - zaprotestowały i odmówiły udziału w walce. Niech prowokatorzy tej wojny sami stawią się na polu walki."


Prezydent Petro Poroszenko, któremu Stany Zjednoczone wraz z krajami europejskimi i NATO pomogły dojść do władzy po ubiegłorocznym przewrocie, oświadczył, iż nie "nie ma wątpliwości", że amerykańscy podatnicy dostarczą mu śmiercionośnego uzbrojenia, którym on pragnie walczyć z separatystami na wschodniej Ukrainie. Ja również nigdy nie miałem co do tego najmniejszych wątpliwości. Oczywiście wszystko to ma na celu powstrzymanie "rosyjskiej agresji". Ekspansjonizm NATO nigdy nie jest brany pod uwagę jako istotny czynnik w tej bardzo groźnej wojnie.

Nasza polityka względem Ukrainy jest bardzo daleka od "neutralności", trzymania się z dala od wewnętrznych spraw innych nacji czy też unikania wiążących sojuszy. Znacznie bardziej chodzi tu o pełnie funkcji policjanta całego globu i domaganie się przyznania tytułu największego producenta broni w historii. Kompleks przemysłowo-zbrojeniowy musi być bardzo rad z towarzyszącego mu nieustannie powodzenia.

Jestem pewien, że neokoni również nie posiadają się z radości. I niestety wygląda na to, że senator Lindsey Graham może zdołać przeforsować swoje poglądy i bardziej zaangażować wojsko amerykańskie w konflikt.

Forsowana potrzeba przekazania przez nas broni Ukrainie wynika z potrzeby walki z wojskami rosyjskimi, rzekomo już obecnymi na Ukrainie. Jednakże owi propagandziści nigdy nie przedkładają żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia.

Obie strony konfliktu obecnie rekrutują, a nawet przeprowadzają pobór młodych ludzi celem przygotowania ich do walki. Oczywistym jest jednak, że działaniom tym towarzyszy narastający opór. Było by miło, gdyby młode ofiary wojen - rozpoczętych przez ludzi starych i obcokrajowców - zaprotestowały i odmówiły udziału w walce. Niech prowokatorzy tej wojny sami stawią się na polu walki.

 
 
Źródło: ronpaul.pl / ronpaulinstitute.org
Przełożył: Riddickerr 
 
Materiał video: