SNN2512GX1--- 1943578a d0532

Rosyjska armia ćwiczy zdobywanie miast przy wsparciu artylerii i dronów - informuje portal defence24.pl. Ćwiczenia prowadzone są na poligonie Siernowodskim w Kraju Stawropolskim.


Działania około 700 żołnierzy wspiera ponad 100 pojazdów wojskowych (w tym zmodernizowane czołgi T-72BM, samobieżne haubice „Goździk”, wyrzutnie rakietowe ognia zaporowego „Grad” oraz wielozadaniowe transportery gąsienicowe MT-LB), śmigłowce Mi-28N „Nocny myśliwy” oraz drony powietrzne - pisze portaldefence24.pl.

Na poligonie armia ćwiczy zdobywanie miasta z wykorzystaniem śmigłowców, artylerii i dronów, czyli bezzałogowych statków powietrznych. Scenariusz operacji zakłada likwidację w mieście zorganizowanych punktów oporu „nielegalnej grupy zbrojnej”.

Portal defence24.pl zwraca uwagę na szerokie wykorzystanie podczas manewrów nowoczesnych dronów. Rosjanie używają ich podczas ćwiczeń do prowadzenia rozpoznania oraz do kierowania ogniem artylerii.

Prowadzenie tego rodzaju szkolenia może oznaczać, że Rosjanie przygotowują się do wiosennej ofensywy prowadzonej na terenie Ukrainy. Świadczy o tym chociażby wybrany sprzęt – podobny do tego, jaki jest wykorzystywany przez siły prorosyjskie w Donbasie. Rosjanie wiedzą, że ich ewentualne działania nie będą polegały na obronie, ale na zdobywaniu miejscowości zajętych przez Ukraińców i zamieszkałych przez niesprzyjającą im ludność ukraińską - czytamy na defence24.pl. 
 
Źródło: defence24.pl / alexjones.pl / niezalezna.pl