93-Year-Old-Nazi-Will-Stand-Trial-For-Deaths-During-The-Holocaust-547203 5cbbb

We wtorek w Niemczech rozpoczął się proces Oskara Groeninga, 93-letniego dziś esesmana. Mimo podeszłego wieku nazista stanął przed sądem - informuje cbsnews.com. Czesław Kiszczak mimo wielu prób pociągnięcia go do odpowiedzialności nie został rozliczony za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce.


Ostatnio warszawski sąd apelacyjny zadecydował, że stan zdrowia Kiszczaka pozwala – pod pewnymi warunkami – na jego udział w rozprawach. Proces odwoławczy może zostać wznowiony, jednak nie wiadomo, czy do tego dojdzie. Obrona już zapowiedziała odwołanie. 

Groening w czasie wojny był członkiem paramilitarnej niemieckiej formacji nazistowskaiej, podległej Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). Był księgowym w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zabierał dobytek i kosztowności ofiar. Niemiecki sąd zdecyduje, czy jest współwinny morderstw. We wtorek ruszył jego proces. Nazista stawił się w sądzie.

Na sali pojawiła się 86-letnia Hedy Bohm, która jako nastolatka żydowska w czasie wojny została deportowana do Auschwitz. Jej rodzice zostali tam zamordowani. W procesie występuje w roli świadka zbrodni. W komorach gazowych zamordowano około 300 tys. Żydów. Groening w oskarżeniu występuje jako współwinowajca. Przyznał się do winy i poprosił o przebaczenie.

To znak dla młodego pokolenia, że prawo prędzej czy później zostanie wyegzekwowane. Ci, którzy popełniają przestępstwa, dziś muszą wiedzieć, że będą ponosić odpowiedzialność w przyszłości – powiedziała Bohm.

Kobieta była jednym z ponad 400 tys. węgierskich Żydów deportowanych do Auschwitz w 1944 r. Była jedną z niewielkiego grona osób wybranych do pracy.

Groening nie był jednym z tych, którzy decydowali, kto umrze, a kto nie. Jego zadaniem była konfiskata kosztowności ofiar. Sam mówił o sobie, że był „zaledwie trybikiem w maszynie”. Mimo swego wieku mężczyzna stanął przed sądem. 
 
Źródło: niezalezna.plKontrrewolucja informacyjna!


Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL