viktor-orban1 bb6df

Premier Węgier, Viktor Orban, udzielił wywiadu francuskiemu dziennikowi „Le Figaro”, w którym ponownie podkreślił swoje wyraziste poglądy na temat kryzysu migracyjnego.


Węgierski premier dobitnie krytykuje działania UE w kwestii napływu ludności z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki. Orban uznaje za szaleństwo nagły wzrost entuzjazmu mediów i polityków, względem napływu ludności muzułmańskiej:

Dyskutować teraz o kwotach imigrantów – to tak, jakby wysłać im zaproszenie! Mamy tysiące miejsc w więzieniach dla tych, którzy będą próbowali nielegalnie przedostać się z Serbii do Węgier. (…)Kto jest na tyle szalony, by wyrazić zadowolenie z napływu tych wszystkich imigrantów do Europy?

– stwierdza Orban.

Szef węgierskiej rady ministrów poddaje krytyce wizję rychłej asymilacji ludności przybyłej w odmiennym etnicznie i, przede wszystkim, cywilizacyjnie, środowisku krajów członkowskich UE:

Pojawia się wyzwanie integracji muzułmanów. W Europie nie została ona dokonana: paralelne społeczności żyją jedne koło drugich. Nie odmawiam narodom prawa funkcjonowania w ten sposób. My jednak nie chcemy pójść w ich ślady na Węgrzech. Muzułmanie mają zupełnie inne podejście do życia. Nie jesteśmy w stanie z nimi rywalizować. Jeżeli my, chrześcijanie, pozwolimy muzułmanom rywalizować z nami na naszym kontynencie, to zostaniemy wyprzedzeni liczbowo, to matematyczne

– krytykuje.

Premier Węgier, powołując się na dane unijnej agencji Frontex, wszczyna larum, wobec wizji przybycia nawet 100 milionów przybyszów z krajów arabskich, naciskając na stwierdzenie, iż większość z nich to jedynie imigranci ekonomiczni, pragnący wyzyskać socjalną Unię Europejską. Zaznacza także, że jego kraj jest jedynym, który respektuje postanowienia Układu z Schengen:

Nie możemy pozwolić imigrantom na nielegalne przekraczanie naszej granicy. Jesteśmy jedynym krajem Unii, który w tej chwili poważnie traktuje postanowienie Układu z Schengen – i jesteśmy za to krytykowani! To śmieszne!

– podkreśla Orban.

Węgierski mąż stanu zapowiada konstruktywne przeciwstawianie się dyktatowi struktur unijnych, wobec przymusowych kwot przyjmowania imigrantów:

Kiedy władze Niemiec wykorzystują unijne „fundusze strukturalne”, by stosować szantaż, jest to niesprawiedliwe. Niezgoda nie dotyczy samych kwot, tylko kwot obowiązkowych, które są niezgodne z żywotnymi interesami narodów. Zrobię wszystko, co będę mógł, by się im sprzeciwić.

fot:flickr.com
źródło: rmf24.pl / Le Figaro / wmeritum.pl


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL