Untitled-2-990x509 38308 

Ponad 40 polskich redakcji we wspólnej akcji informacyjnej pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców wydało broszurę o znamiennym tytule „Więcej wiedzy mniej strachu – uchodźcy w Polsce”.„Temat uchodźców od wielu dni jest najważniejszą informacja we wszystkich mediach. Dyskusja w domach, w Sejmie i na forach internetowych pokazuje, jak ważna jest to sprawa, ile wywołuje lęków i jak bardzo brakuje rzetelnej informacji.” – piszą autorzy.

Zamiast wiedzy jest propaganda i sprytna manipulacja

Zelaznalogika.net zauważa kilka z nich. W broszurze podają: „Co drugi uchodźca to dziecko, a nie – jak się powszechnie sądzi na podstawie relacji w telewizji – że to młodzi, zdrowi mężczyźni.” – Tymczasem dane ONZ mówią, że większość, bo aż 75% to mężczyźni. Ktoś tutaj kłamie? Nikt nie kłamie. To sprytna manipulacja. Broszurka odnosi się do wszystkich uchodźców na całym świecie w ilości 19,5 mln ludzi. Autorzy nie zdecydowali się podać danych o fali „uchodźców” z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy zmierzają do Europy.

Broszura wspomina też, że „Uchodźcą nie zostanie bojownik Państwa Islamskiego, który walczy w Syrii, lub terrorysta.” – Kłamstwo! Europejskie służby nie dysponują bazami danych, na podstawie których mogłyby dokonać weryfikacji uchodźców. Nie ma zatem żadnej gwarancji, że wśród uchodźców nie będzie żadnych terrorystów. Ponadto Państwo Islamskie w lutym deklarowało, że wśród 500 tys. imigrantów znajdą się dżihadyści.

Kolejne kłamstwo o tzw. imigrantach ekonomicznych. Według broszury „do Polski przyjeżdża kilkaset tysięcy imigrantów ekonomicznych rocznie”. Jednocześnie podają, że obecnie w Polsce jest „188 tys. takich osób”.

Tymczasem według danych z wojewódzkich urzędów pracy z lipca, tylko przez pierwsze półrocze polscy przedsiębiorcy wystąpili z wnioskiem o pozwolenie na pracę dla 400 tysięcy pracowników z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Gruzji i Armenii. Matematyka nie jest mocną stroną propagandzistów.

W kwestii Ukrainy zapewniają, że Rząd ma już gotowy plan dla uchodźców z Donbasu. Według tego planu przygotowano 30 tys. miejsc. Tymczasem dotychczas tej pomocy nie doczekało się ok. 100 polskich rodzin z Mariupola… „My, Polacy z Mariupola, nie mamy wygórowanych wymagań, jesteśmy gotowi pracować społecznie za bezpieczny dach nad głową i sprzątać ulice w razie potrzeby na terenie naszej historycznej Ojczyzny”. – czytamy w liście Stowarzyszenia Kulturalnego Polaków z Mariupola.

Broszura „polskich mediów” wyjaśnia, że powinniśmy przyjąć „uchodźców”. Dlaczego? – „Aby okazać solidarność z uchodźcami i pomóc krajom, do których dziś głównie trafiają uchodźcy – Grecji, Włochom.”

Jednocześnie podają, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie tzw. uchodźców – „Mamy 11 ośrodków dla cudzoziemców, głównie we wschodniej Polsce. Obecnie przebywa w nich 1549 osób, jest jeszcze 431 wolnych miejsc. W każdej chwili można zwiększyć liczbę miejsc, UDSC może podpisać dodatkowe umowy oraz wyznaczyć tzw. miejsca rezerwowe (łącznie do 2 tys.). Rząd może wygospodarować miejsca awaryjne.”

Kto rozpowszechnia tę propagandę?

Głównie są to marki z niemieckim kapitałem, takie jak Newsweek, Fakt, Gazeta Prawna czy Onet. Również Agora, która jest inicjatorem akcji, Gazeta Wyborcza, radio TOK FM. Znalazły się także „media publiczne” na łasce i niełasce rządu: Polskie Radio, TVP INFO.  
 
Źródło: parezja.pl 
 
Powiązane:
11207324 379393898935370 8771227546089279795 n 42917
Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL