635800759133385202 a5565

To bulwersujące! Generał Edward Łańcucki (91 l.), który w 1970 r. kazał strzelać do protestujących pod bramą Stoczni Gdańskiej, w wolnej Polsce ma się dobrze i wręcza medale młodszym żołnierzom

O skandalu poinformowała "Rzeczpospolita". Do kompromitacji doszło w miejscowości Oława na Dolnym Śląsku. To tam gen. Łańcucki wręczał czynnym oficerom medale "Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP". Przedstawiany jako bohater II wojny światowej, przemilczał jednak swoją mniej chwalebną historię. W grudniu 1970 r. był dowódcą 16. Dywizji Pancernej, która na Wybrzeżu otworzyła ogień do strajkujących robotników,

Według bezpośrednich świadków tamtych wydarzeń, to Łańcucki miał wydał wojsku rozkaz do strzelania. W trakcie wydarzeń z Grudnia '70 zgięło 45 osób, ponad 1000 zostało rannych. Edward Łańcucki uniknął odpowiedzialności za tę masakrę. Chociaż w latach 90. był oskarżony w procesie Grudnia '70, podobnie jak wielu innych komunistów, wykpił się złym stanem zdrowia.


Rzekoma choroba nie przeszkadza jednak Łańcuckiemu pojawiać się na oficjalnych uroczystościach. Na taką sytuację nie godzi się Instytut Pamięci Narodowej, który opublikował specjalny komunikat.

"Zdaniem IPN nie tylko sprawcy komunistycznych zbrodni, ale także prominentni przedstawiciele komunistycznego reżimu nie powinni być honorowani przez wolną Rzeczpospolitą" - można przeczytać w oświadczeniu IPN. 
 
Źródło: fakt.pl
Foto: gazeta.olawa.plKontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL