635911422111906503 d178e
 
Po słynnej akcji z kobietą, siedzącą w basenie w Koszalinie, cała Polska zwraca uwagę na kolejne tego typu przypadki. Właśnie doszło do niego w Poznaniu.


Serwis dobryglina.pl pisze o kobiecie, która w tradycyjnym muzułmańskim stronu nie została wpuszczona na Termy Maltańskie w Poznaniu.

Ochrona odmówiła muzułmance w tradycyjnym stroju wstępu na poznańskie Termy Maltańskie. Regulamin basenu tego zabrania. A rodzina muzułmanki jest rozżalona. 
 
– Przyjechała do nas rodzina męża z Egiptu – mówi Agnieszka z Poznania. – Chcieliśmy wspólnie, rodzinnie spędzić czas. Pokazać im miasto i jego atrakcje – dodaje.

Nie dane jej było jednak sprawdzić jak dużą frajdą może być kąpiel i zabawa w basenach w Termach Maltańskich. 
 
Powiązane: 
– Teściowa jest religijną i praktykującą muzułmanką, więc na baseny chciała wejść w swoim tradycyjnym stroju kąpielowym – wspomina poznanianka. – Takim, który normalnie nosi u siebie w kraju – dodaje.

Zakrywał on całą sylwetkę, tak by postronne osoby nie mogły zobaczyć nawet kawałka odsłoniętego ciała. Gdy byli już przy wejściu na baseny okazało się, że taki strój w poznańskim parku wodnym jest nieodpowiedni.

Egipcjanka założyła klapki i z boku mogła przyglądać się jak w wodzie bawi się jej rodzina. Tak jak w przypadku opiekunów grup dziecięcych, gdy to wychowawca wchodzi w rzeczach i wraz z ratownikami pilnuje najmłodszych.

Alina Furmaniuk z Term twierdzi, że zgłoszenia takiego problemu nie było od początku istnienia obiektu.

Natomiast Michał Grześ, wiceprzewodniczący rady miasta wyznaje, że sprawa z Egipcjanką jest mu dobrze znana. – Poruszyłem ją podczas obrad jednej z miejskich komisji dotyczących term – wspomina radny. – Pani prezes stwierdziła wówczas, że osób w innych strojach nie wpuszcza się do obiektu – dodaje radny.

Dodaje, że rozmowa została przerwana, gdy zaczął ironizować, że być może ochroniarze term przestraszyli się, że muzułmanka w tradycyjnym stroju może jednoznacznie oznaczać zamach bombowy.

W odpowiedzi na nasze pytania ostatecznie z Term Maltańskich przesłano nam regulamin kąpieli. – W hali basenowej obowiązuje wyłącznie strój kąpielowy: dla kobiet i dziewczynek strój jedno lub dwuczęściowy, dla mężczyzn i chłopców kąpielówki lub spodenki kąpielowe – wyjaśnia Alina Furmaniuk. – Dzieci do trzeciego roku życia obowiązkowo muszą stosować pielucho-majtki (swimmersy) przeznaczone do kąpiel – dodaje A. Furmaniuk.
Odpowiednie stroje, a raczej ich brak mają również obowiązywać w saunach na termach. – Tam nie wejdą osoby, które mają na sobie kąpielówki – zauważa Michał Grześ.

Według poznańskiego imama Youssefa Chadida to pierwszy przypadek takiego problemu w Wielkopolsce, ale nie wyklucza, że nie ostatni. Wyjaśnia, że zgodnie z zasadami religii kobieta nie powinna pokazywać swojego ciała. – Może mieć odsłonięte jedynie: twarz, dłonie i stopy – wyjaśnia imam. Twierdzi, że podobny problem może niedługo spotkać większą liczbę muzułmanek.

– W Poznaniu jedynym rozwiązaniem może być to, by wynajmowały same basen i wspólnie się kąpały w nim, wówczas gdy nikt nie będzie mógł na nie patrzeć – dodaje. – To jednak będzie trudne do zrealizowania, a na pewno bardzo kosztowne – podsumowuje Youssef Chadid.

W Poznaniu mieszka około 200 muzułmanów (1000 w Wielkopolsce). 
 
Źródło: dobryglina.pl / polskaniepodlegla.pl / youtube.com
Foto: irondaughterirondad.com / facebook.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL