900 z 23c7a 
 
Rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje zmniejszenie kwoty emerytur dla byłych funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa – poinformował „Dziennik Polski”. Według ustaleń gazety otrzymują oni świadczenia w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce obniżyć tę kwotę do dopuszczalnego prawem minimum, czyli niespełna 900 zł.

Poseł Janusz Śniadek z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny przypomniał, że pomysł nie jest nowy, ale dot. nie udało się go wprowadzić w życie.

Pomysł w zasadzie przez cały okres transformacji powraca, parokrotnie był zablokowany. Nie chcę tu snuć domysłów przez kogo. Z całą pewnością byłby to jeden z projektów bardzo dobrze przyjętych przez społeczeństwo jako pewien element sprawiedliwości dziejowej. Co to za państwo, w którym kaci i oprawcy otrzymują wyższe emerytury od swoich ofiar – powiedział poseł Janusz Śniadek.

Jak wynika z danych, każdego roku na świadczenia dla byłych komunistycznych funkcjonariuszy państwo może przeznaczać ok. 8 mld zł. Projekt przepisów zmieniających wysokość emerytur przygotowywany w resorcie ma być gotowy za kilka tygodni. Zmiany mają objąć prawie 25 tys. osób. 
 
Źródło: radiomaryja.pl 
Foto: nocookie.net / bp.blogspot.com / wykop.pl


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL