Mind-Control-251x300 e266b

Agencja DARPA dokonała właśnie znacznego przełomu, jeśli chodzi o możliwość sterowania maszyn jedynie za pomocą myśli. Niepełnosprawna kobieta, która nigdy nie miała do czynienia z technologią wojskową, była w stanie kontrolować lot amerykańskiego myśliwca F-35.


W 2012 roku, DARPA w ramach eksperymentu opracowała interfejs mózg-maszyna, który pozwolił sparaliżowanej kobiecie od szyi w dół, Jan Scheuermann, obsługiwać zrobotyzowaną rękę. W jej mózgu, a konkretnie w lewej części kory ruchowej, umieszczono elektrody. Wystarczyło jedynie, że pomyślała o tym co chce zrobić a maszyna działała dokładnie tak, jak ona tego chciała. Teraz naukowcy dokonali kolejnego, znacznego postępu.

Scheuermann 6d7e3

Źródło: University of Pittsburgh Medical Center

Korzystając z tej samej technologii, Jan Scheuermann była w stanie kontrolować myśliwiec F-35 w symulatorze lotu. Piloci podczas treningu muszą obsługiwać joystick, natomiast sparaliżowana kobieta myślała jedynie o tym co chce zrobić z maszyną - jak i dokąd ma lecieć.

Dyrektor agencji DARPA Arati Prabhakar powiedziała, że technologia miała początkowo pomóc osobom niepełnosprawnym kontrolować protezy i inne urządzenia medyczne za pomocą siły woli. Jak sama przyznała, możliwość obsługiwania maszyn za pomocą myśli daje również interesujące możliwości w wojsku. Przykładowo, osoby niepełnosprawne mogłyby zostać operatorami bezzałogowców podczas konfliktów zbrojnych. 
 
Źródło: zmianynaziemi.pl / iflscience.com  


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL