Znany reżyser oświadczył, że bierze udział w produkcji filmu dokumentalnego. Ma on dotyczyć byłego prezydenta Ukrainy, a także wydarzeń w Kijowie, za którymi, według niego, stały służby specjalne USA.


Oliver Stone poinformował o swoich planach na swojej stronie na portalu społecznościowym: „przeprowadziłem z Wiktorem Janukowyczem 4-godzinny wywiad w Moskwie dla nowego anglojęzycznego dokumentu, produkowanego przez Ukraińców”.

Jego zdaniem „wydaje się jasne, że tzw. 'strzelcy', którzy zabili 14 policjantów, ranili jakiś 85 i zabili 45 protestujących cywilów, byli zewnętrzną trzecią stroną”. Dodał, że „wielu świadków, w tym Janukowycz i przedstawiciele policji, wierzą, że te zagraniczne elementy zostały wprowadzone przez prozachodnie frakcje – nosząc ‘odciski palców’ CIA”. Wspomniał przy tym o wydarzeniach w Iranie w 1953, w Chile w 1973 i Wenezueli w 2002 roku, za którymi miało stać CIA, w wyniku których dochodziło do przewrotów politycznych – „to amerykańska technika ‘soft power’, nazywana ‘Podstawy zmiany reżimów’ [ang. Regime Change 101]”. Według niego, podobna rzecz miała mieć miejsce na Ukrainie, gdzie „dobrze uzbrojeni, neonazistowscy radykałowie zmusili Janukowycza do ucieczki z kraju przy wielokrotnych próbach zabójstwa”.

„To na wskroś brudna historia, ale w tragicznym następstwie tego przewrotu Zachód utrzymał dominującą narrację o ‘Rosji na Krymie’, podczas gdy faktycznie powinno się mówić o ‘USA na Ukrainie’. Na Zachodzie nie ujawnia się prawdy” – twierdzi reżyser, dodając, że wierzy w to, że „prawda w końcu wyjdzie na jaw”. Ma nadzieję, że „będzie to w porę, by powstrzymać dalsze szaleństwo”.

Oliver Stone jest twórca takich filmów jak „Pluton”, „Urodzony 4 lipca”, „JFK” czy „Aleksander”. Nakręcił również filmy dokumentalne o Fidelu Castro i Hugo Chavezie. Obecnie pracuje nad filmem o Edwardzie Snowdenie. Niedawno w rozmowie z rosyjską agencją RIA Nowosti powiedział, że chciałby nakręcić dokument o Władimirze Putinie. 
 10300670 901387473218886 1664496716787648418 n 05318
 Wiktor Janukowycz i Oliver Stone. Fot. facebook.com/theoliverstone


10434003 901387476552219 99051966099115503 n 5298d
 Oliver Stone przeprowadza wywiad z Wiktorem Janukowyczem. Fot. facebook.com/theoliverstone


Źródło: Kresy.pl

Komentarz:  Przypomnijmy tylko słowa Urmasa Paeta(Minister Spraw Zagranicznych Estonii) w rozmowie z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton: „Jest coraz bardziej jasne, że za snajperami stoi nie Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji”.
                       Teza Janusza Korwin Mikkego twierdzącego, że w Polsce wspólnie z CIA tworzono ukraińskie szwadrony śmierci wpisywałaby się idealnie w powyższą wersje wydarzeń. Oczywiście za tego typu samodzielne wyciąganie logicznych wniosków, które nie są zgodne z ustalonym odgórnie sposobem myślenia-pisania "naszych niezależnych" mediów. Został naturalnie skrytykowany i wyzwany od oszołomów. Podobnie zresztą było swego czasu w przypadku ś.p. Andrzeja Leppera i jego ponoć urojonymi fanaberiami o "Talibach w Klewkach"...