ssssvvv 90a17

W szeregach prorosyjskich dywersantów walczy ponad stu Niemców - twierdzi niemiecki tygodnik „Welt am Sonntag”. Większość to Niemcy rosyjskiego pochodzenia, ale jest wśród nich także jest szereg byłych żołnierzy Bundeswehry.


Według gazety kilku miało zginąć, między innymi podczas walk pod Debalcewem. W lutym życię stracił tam 33-latek ze Scheinfurtu. Na filmikach umieszczonych na YouTube pozował z karabinem maszynowym. Pochowano go z honorami w Moskwie. Niemieccy eksperci wzywają do zaostrzenia prawa tak, aby można było bojowników na rzecz Noworosji karać na podobnych zasadach, jak osoby jadące walczyć u boku dżihadystów w Iraku i Syrii.

Poseł CSU Stephan Mayer powiedział w rozmowie z „Welt am Sonntag”, że zaapelował do władz w Berlinie o to, by „odebrały tym ludziom obywatelstwo niemieckie”.

Jeśli mają podwójne obywatelstwo – niemieckie i rosyjskie, to niemieckie powinni stracić

—zaznaczył Mayer. Jego zdaniem powinni także trafić przed sąd. Za zbrodnie wojenne. Niemieckie władze jednak udają, że problemu nie ma. Ponieważ prawo zakazuje wspieranie terroryzmu zagranica, a RFN nie uznał separatystyczne republiki w Donbasie – w przeciwieństwie do Państwa Islamskiego – za organizacje terrorystyczne, bojownikom wyjeżdzającym na Donbas, żadna kara nie grozi.

Najliczniejszą grupą wśród nich są osoby pochodzenia niemieckiego z krajów bałtyckich, które przyjechały do RFN po zjednoczeniu. To tak zwani „bałtyccy Niemcy”. W zjednoczonych Niemczech łatwo otrzymywali obywatelstwo. Trafiają się też inni przybysze z terenów byłego ZSRR, między innymi z Kazachstanu.

Część z nich służyła w Bundeswehrze. Walczą ramię w ramię z terrorystami, głównie jako zwykli żołnierze piechoty. Tak też giną. „Turystyka wojenna” Niemców ma być powodem do niepokoju w Kijowie. Ambasador Ukrainy w Berlinie Andriej Melnik wezwał rząd federalny do zaostrzenia kontroli. Według „Welt am Sonntag” był w tej sprawie także niedawno w niemieckich ministerstwach spraw wewnętrznych i zagranicznych.

W wojnie w Donbasie poza Ukraińcami i Rosjanami walczą nie tylko Niemcy, ale także Szwedzi, Hiszpanie, Francuzi. Najwięcej jest Bałtów, wobec czego w lutym Łotwa zaostrzyła prawo. Teraz za zbrojny udział w ukraińskim konflikcie grozi 10 lat więzienia. Oraz oskarżenie o „zdradę”. 
 
Materiał video:
33-latek z Schweinfurtu w Debalcewe (Wymagany j. niemiecki)
http://www.welt.de/videos/

Źródło: wpolityce.pl / welt.deKontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL