vvsvs 99631

Niemcy bardzo chętnie dzielą się z Polakami swoją nazistowską przeszłością, nigdy nie pytając nas o zdanie. Tym razem rysujący dla niemieckojęzycznych mediów Marian Kamensky poszedł dalej niż ignoranci mówiący o „polskich obozach koncentracyjnych”. W najnowszej twórczości „artysty” widzimy Jarosława Kaczyńskiego oraz Beatę Szydło tańczących wokół choinki ze swastyką. To jednak nie wszystko.


Pochodzący ze Słowacji Marian Kamensky prowadzi swojego Twittera oraz Facebooka po niemiecku, a „twórczość” kieruje do niemieckojęzycznych odbiorców i mediów. Publikowane w dniach od 23 do 25 grudnia rysunki ostro atakują polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale godzą także w polskie symbole narodowe i bliskie sercu każdego Polaka tradycje.

Opublikowany 23 grudnia rysunek przedstawia mężczyznę, być może Jarosława Kaczyńskiego, w rzymskim stroju. Bohater „dzieła” trzyma w ręce ściętą głowę Temidy, greckiej bogini uznawanej także współcześnie za symbol sprawiedliwości. Być może w ten sposób autor odnosi się do zmian w Trybunale Konstytucyjnym, które okrzyknięte zostały przez niemieckie media mianem zamachu. Na tym jednak nie koniec.

Mężczyzna na rysunku, odziany jest w tunikę z napisem „PISS”. Słowo „piss” w języku angielskim to wulgarny synonim wyrazu „sikać”. Bohater grafiki stoi zaś na polskiej fladze i oddaje na nią mocz. Co więcej, dwie litery S stylizowane są na logotyp zbrodniczej nazistowskiej formacji SS (Schutzstaffel), przez co autor próbuje zdyskredytować Prawo i Sprawiedliwość.

111twitter 4a9d3

W wigilię Bożego Narodzenia służący Niemcom Słowak opublikował rysunek mający odnosić się do bliskich Polakom tradycji świątecznych. Wokół choinki zwieńczonej naszą narodową flagą „artysta” namalował dziko skaczących Jarosława Kaczyńskiego i Beatę Szydło. Negatywne przedstawienie polityków mieści w granicach dobrego smaku, jednak stojak na choinkę jest już ordynarnym atakiem zarówno na działaczy PiS jak i cały naród polski - świąteczne drzewko zwieńczone biało-czerwoną flagą opiera się na... swastyce.

112twitter 23b9e

Kto jak kto, ale Słowak tworzący dla Niemców powinien wiedzieć najlepiej, że Polacy od początku walczyli z nazistowskim reżimem, gdy tymczasem Niemcy, ale i ich słowacki sojusznik tworzyli zbrodniczą machinę mordującą ludzi w całej Europie.

Trzeci rysunek Kamensky’ego, opublikowany w Boże Narodzenie, pokazuje Polaków grzejących się w ogniu z płonących euro dostarczanych na taczkach z napisem Solidarność przez Angelę Merkel.

113twitter 5610e

Opublikowane grafiki mocno oburzyły polskich internautów. Na razie nie wiadomo, czy przeciw rysownikowi szkalującemu Polaków zostaną podjęte kroki prawne.

Tego typu „twórczość” nie dziwi, jeśli wspomnimy na nieustanne donosy na Rzeczpospolitą kierowane do Berlina przez „broniących demokracji” liberalnych dziennikarzy i polityków. 
 
Profil rysownika na portalu społecznościowym Facebook, gdzie można zobaczyć inne prowokacyjne "dzieła": https://www.facebook.com/humorkamensky  
 
Analogicznie podobną krytykę zachodniej lewicowej prasy przechodził swego czasu premier Węgier Viktor Orban. Musiał przetrzymywać naciski prasy sterowanej przez służby specjalne zarówno w swoim kraju jak i na zewnątrz. Musiał się zmierzyć z "wrzaskiem" polityków których celem jest odebranie suwerenności i samodecydowania o kształcie poszczególnych państw narodowych UE. O ofensywie za kulisowej już możemy się tylko domyślać. Najwidoczniej podobną drogę w najbliższym czasie będą musiały przejść polskie władze, a personalną krytykę i larum zachodnich polityków i mediów będzie musiał przyjąć na siebie Jarosław Kaczyński?

 Materiał video:
Krytyka polityki Viktora Orbana w Parlamencie Europejskim.


Źródło: pch24.pl / twitter.com / facebook.com / youtube.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL