pokemon-go-696x365 bc3c0 
 
Miliony graczy Pokemon Go są nieświadomymi pionkami w globalnym projekcie kontroli CIA i Google. Pokemon Go to gra na smartfony, która zmusza graczy do podążania mapami Google, by zbierać potwory znane jako pokemony. 
 
Gra osiągnęła rekordy popularności gdy została wydana w zeszłym tygodniu i dodała 9 miliardów dolarów do cen akcji firmy Nintendo, która stworzyła markę Pokemon.

Wśród ludzi pojawiły się jednak obawy, że Pokemon Go to skomplikowany chwyt, by szpiegować miliony ludzi.

We wtorek amerykański serwis Gawker doniósł, że twórca gry, Niantec, był łączony z CIA. John Hanke jest dyrektorem Niantec’a. Stworzył on w 2001 r. program o nazwie Keyhole i Gawker oparł wiele ze swej teorii na kontaktach biznesowych pana Hanke.

Keyhole był finansowany przez CIA. Większość pieniędzy użyta do finansowania programu pochodziła z rządowej agencji NGA [National Geospatial-Intelligence Agency].
 
Powiązane: 
Podstawowym zadaniem tej agencji jest „gromadzenie, analizowanie i rozprzestrzenianie wywiadu”.

Keyhole został wtedy wykupiony i przekształcony w Google Earth. Google Earth zasila grę Pokemon Go.

W polityce prywatności Pokemon Go czytamy: „Możemy ujawnić każdą informację o tobie (lub o twoim upoważnionym dziecku), która jest w naszym posiadaniu lub kontroli rządowi, urzędnikom egzekwującym prawo lub osobom prywatnym”.

Pokemon Go śledzi położenie użytkownika, pamięć telefonu, informacje z konta Google (jeśli dołączyłeś do gry w ten sposób), kamerę, kontakty i rozpoznaną działalność – więc ludzie zaczynają panikować.

Gracze Pokemon Go używają kamery, by wyświetlić pokemona publicznie. Są wabieni do miejsc i własności prywatnych.

Jeden z użytkowników Reddit tłumaczy: „jeśli jesteś agencją wywiadowczą i potrzebujesz zdjęć wnętrza domu lub firmy, to po prostu możesz umieścić tam pożądanego pokemona lub pokrewne przedmioty, i niech całkowicie nieświadomi obywatele zrobią zdjęcia dla ciebie”.

Boon Sheridan z Massachusetts wyjaśnił, dlaczego jego dom został otoczony przez graczy – otóż był on placem walki między trenerami pokemonów. 
 
Źródło: wolna-polska.pl / thenewdaily.com.au / infowars.com / youtube.com
Foto: zakulisami.org / blogmobility.pl / resist.news / infowars.com


 

Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL