635881144445865461 a2d12 
 
Dr Mentzen na swoim profilu facebookowym w zabawny sposób skomentował nowe plany rządu na zmianę przepisów budowlanych. Poszedł o krok dalej i zaproponował kolejne „genialne” pomysły dla premier Szydło. 


Jak czytamy w portalu „Dziennik Gazeta Prawna” Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wuzetki będą wydawane tylko wtedy, jeśli nieruchomość graniczy bezpośrednio z co najmniej jedną działką już zabudowaną.


Szacuje się, że tylko 30 proc. powierzchni Polski jest pokryte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego – informuje „DGP”. Jeśli takich planów nie ma, to jedynym sposobem na wybudowanie czy to domu jednorodzinnego, czy całego osiedla, jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, czyli popularnej wuzetki.

Dzisiaj wydaje się je nawet wtedy, gdy na żadnej z działek bezpośrednio graniczących z nieruchomością nie ma zabudowań. Wystarczy, że znajdują w okolicy.

Według nowego projektu ma się to zmienić. Jeśli choć jeden bok naszego terenu o długości co najmniej 4 metrów nie graniczy bezpośrednio z zabudowaną już działką, to nie będzie szans, by się na nim pobudować.

Jeśli więc sąsiedzi jeszcze się nie pobudowali, to i my nie będziemy mogli. To samo dotyczy działek graniczących z drogami, parkami, lasami czy nieużytkami.

Tak na tą propozycję odpowiada dr Mentzen i proponuje kolejne „genialne” pomysły jak utrudnić ludziom życie.

Według Dziennika Gazety Prawnej nasz umiłowany rząd pracuje nad ciekawą zmianą w prawie budowlanym. Niezbędną do budowy domu decyzję o warunkach zabudowy będzie można otrzymać tylko wtedy, gdy nasz działka graniczyć będzie z inną już zabudowaną działką.

Dopóki sąsiad się nie wybuduje, sami domu nie postawimy.

qqwwww 5e8e8


Pozwolę sobie zaproponować kilka innych, idących w tym duchu regulacji:

– wydawanie pozwoleń na zakup samochodu, dopiero gdy zrobi to sąsiad
– wydawanie paszportów, dopiero gdy paszport uzyska sąsiad
– dopuszczenie do matury, dopiero gdy zda ją dziecko sąsiada
– wydawanie pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, dopiero gdy założy ją sąsiad

Już nie mogę się doczekać tego nowego rozdziału w historii stosunków pomiędzy sąsiadami…
To co sąsiad? Dawaj 50 tysięcy złotych, albo przez 10 lat się na tej działce nie wybuduję i będziesz miał pustą ziemię na grilla a nie domek na wsi!  
 
Powiązane: 

Źródło: nczas.com / facebook.com / gazetaprawna.pl / wolnosc24.pl / youtube.com
Foto: facebook.com / renewalofmaine.com / pixabay.com
 


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL